Sienų dekoras: 5 idėjos iškalbingam namų interjerui

Sienų dekoras: 5 idėjos iškalbingam namų interjerui

Ne vienerius metus populiarų visiškai baltą interjerą po truputį išstumia spalvingesni ir originalesni sprendimai. Juos geriausiai pabrėžia sienų dekoras – šiandien egzistuoja daugybė naujų metodų, padedančių namus paversti autentiškais ir charizmatiškais.

Sienų dekoras iš tiesų gali būti iškalbingas, tereikia pasirinkti Jūsų namams tinkamiausią būdą. Pateikiame 5 naujas idėjas, kaip paprastai ir greitai atnaujinti namus bei perkurti erdves, pasitelkiant dekorą.

1. Sezono naujiena – modernūs 3D paveikslai ant sienos

Modernūs paveikslai sukuria ypatingą nuotaiką namuose – jie pagyvina visą interjerą ir suteikia originalumo. Be to, nemažai pasako apie pačius namų šeimininkus: modernius paveikslus renkasi drąsios ir savimi pasitikinčios asmenybės.

Vieni populiariausių šiandien yra 3D paveikslai. Tai trimačiu vaizdu sukurti paveikslai, turintys išskirtinį gylio pojūtį. Kiekvienas paveiksle pavaizduotas elementas iškeltas ir nudažytas atskirai, taip užtikrinama kokybė.

Rankų darbo paveikslai sukurti preciziškai, tad yra išbaigti iki paskutinės detalės. Tai suteikia savotiško prabangos jausmo, todėl gali puikiai derėti bet kuriuose namuose.

Rekomenduojama 3D paveikslus rinktis pagal spalvinę paletę: arba derinti prie esamos, arba pasirinkti ryškių spalvų elementus. Abiems atvejais būsite tikri, kad namuose atsiras moderni ir dėmesį traukianti interjero detalė. Etiketo žinovai sako, jog vieno išskirtinio paveikslo pakanka visai sienai.

2. Epoksidiniai paveikslai tarsi klasikos dvelksmas namuose

Sienų dekoras: 5 idėjos iškalbingam namų interjerui

Epoksidiniai paveikslai taip pat atrodo itin moderniai, tačiau tuo pačiu įneša klasikos pliūpsnį į namus. Šie paveikslai visuomet atrodo itin originaliai – vienodų raštų atkartoti neįmanoma, tad dviejų tokių darbų nerasite.

Epoksidiniuose paveiksluose gali būti derinamos skirtingos spalvos arba naudojama skaidri derva, o joje įliejami pasirinkti raštai.

Epoksidinė derva ant drobės visuomet atrodo kokybiškai ir prabangiai. Be to, tokie paveikslai neblunka, todėl galima kabinti ir ten, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai.

Modernūs paveikslai žavi savo netikėtais sprendimais ir lengvu pritaikymu prie bendrointerjero. O dar svarbiau, kad atskleidžia charakterį: tamsesnės spalvos simbolizuoja griežtesnį stilių, šviesesnės yra gerokai romantiškesnės, o ryškios spalvos suteikia kambariui jaunatviškumo bei gyvybingumo.

3. Sienų dekoravimas: ieškokite netikėtų sprendimų

Sienų dekoracijos neturi būti nuobodžios, tad verta paieškoti kai ko išskirtinio. Piešiniai ant sienų žinomi jau ne vieną šimtmetį, o šiandieniniame interjere atgimsta originaliais sprendimais.

Sienų tapyboje atveria kelius fantazijai: tai gali būti ir freska, ir klijų ar aliejinė tapyba, ir mozaika ar kelių technikų mišinys. Taip išgaunami lygūs arba reljefiniai paviršiai.

Pačio piešinio pasirinkimas taip pat labai svarbus – moderniuose interjeruose dažniau pasirenkami abstraktūs peizažai arba geometrinių formų piešiniai, o klasikiniame labiau dera gėlių, gamtos fragmentai.

Dažniausiai piešiniai ant sienos tampa pagrindiniu kambario akcentu, todėl piešinio dydis priklauso nuo erdvės ir natūralaus apšvietimo.

Piešiniai ant sienos gali išsiskirti ne tik spalvomis, bet ir skirtingomis tekstūromis. Svarbiausia – kad piešiniai būtų atlikti pasitelkiant kokybiškas priemones ir, žinoma, kūrybiškumo gyslelę. Tai gali tapti idealiu pasirinkimu bet kokio stiliaus namuose!

4. Tapyba aliejiniais dažais praturtina sienų dekorą

Aliejiniais dažais tapyti paveikslai nuostabiai dera šiuolaikiniame interjere. Šiais dažais sukurti paveikslai turi didelį spalvų gylį. Be to, aliejiniais dažais galima tapyti ant skirtingų paviršių: ne tik ant drobės, bet ir kartono, metalo ar stiklo.

Vis dėlto, namų dekorui dažniausiai pasirenkami aliejiniai drobės paveikslai ant sienų – juos nesunku derinti prie interjero, galima rinktis ir iš abstrakčių, ir iš labai realistiškų paveikslų.

Aliejinius dažus galima drąsiai maišyti su kitomis technikomis ir gauti netikėtas tekstūras – tai viena madingiausių tendencijų pastaraisiais metais.

Svarbu ir tai, kad aliejiniais dažais tapyti paveikslai dažniausiai būna šiek tiek brangesni nei akriliniai, tad renkantis paveikslą, visų pirma reiktų nusistatyti biudžetą. Kita vertus, kokybiški paveikslai dažnai laikomi ne vien interjero detale, bet ir puikia investicija.

5. Tapyba akriliniais dažais tiks kone kiekvienuose namuose

Sienų dekoras: 5 idėjos iškalbingam namų interjerui

Akriliniai dažai drobę dengia ploniau, todėl idealiai tinka švelniems bei šviesiais peizažams kurti. Tad jei sienų dekore norisi romantiškumo – tapyba akrilu yra pats geriausias pasirinkimas.

Dažnai kuriant paveikslus tarpusavyje maišomos skirtingos technologijos, tačiau akriliniai dažai yra mažiausiai palankūs tam. Tad klasikos gerbėjai, norintys išskirtinės kokybės, dažniausiai renkasi būtent akrilu tapytus paveikslus.

Taip pat svarbus ir tokių paveikslų rėminimas: rėmas turi būti subtilus, tvirtas. Didžiausia klaida – raižyti rėmai, kurie tik apsunkina paveikslą ir nukreipia dėmesį nuo pačio peizažo.

Interjero dekoracijos neturi būti simetriškos ar idealiai derančios tarpusavyje, prioritetai skiriami originalumui ir išskirtinumui. Tad pagrindinė taisyklė – jokių komercinės prekybos namų akcentų. Geriau sienas papuošti vienu rankų darbo meno kūriniu nei dešimtimis pigiai atrodančių detalių.

Namų interjeras iškalbingas tampa tik tada, kai jam sukurti skiriama pakankamai laiko ir pastangų. Tačiau jei norisi papildomos pagalbos, verta pasikliauti menininkų siūlomais sprendimais – jų nesunku rasti elektroninėje parduotuvėje!

Pasidalink straipsniu socialiniuose tinkluose!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top