Epoksidas ir 5 mitai apie jį

Epoksidas ir 5 mitai apie jį

Epoksidinės interjero detalės ir gaminiai, kurių pagrindinė medžiaga – epoksidas, žinomos jau ne vieną dešimtmetį ir gali būti naudojamos kone visur: nuo prieškambario iki vonios kambario. Tai tarsi klasika, kuri niekuomet neišeina iš mados.

Sakoma, kad šalia kiekvieno mūsų penkių metrų spinduliu tikrai galima rasti daiktą, kurį gaminant buvo panaudotas epoksidas. Tačiau iki pat šiandienos egzistuoja daugybė mitų susijusių su epoksidiniais gaminiais. Daugelis jų – lengvai paneigiami.

Kas yra epoksidas?

Epoksidu sutrumpintai vadinama cheminė medžiaga, kurią sudaro epoksidinė derva ir jos kietiklis. Epoksidas labai universalus, todėl gali būti naudojamas pramonėje, buityje, remontuojant automobilius ar kuriant meno šedevrus. Jis vis dažniau naudojamas ir namų interjere.

Epoksidinės dervos liejimas, maišant spalvas, sukuria išskirtinius paviršius – tai tarsi modernūs paveikslai.

Epoksidas gali turėti skirtingus spalvų pigmentus arba būti visiškai skaidrus – viskas priklauso nuo pasirinktos dervos.

Dervos gali turėti skirtingas savybes, todėl verta rinktis kokybiškus gaminius: skaidrus epoksidas primena stiklą, tačiau nedūžta ir yra labai patvarus, spalvoti gaminiai primena aukšto tankio plastmasę. Tuo tarpu nekokybiški gaminiai yra nepatvarūs ir lengvai pažeidžiami.

Mitas Nr. 1: epoksidas negali liestis su maistu

Epoksido padėklų rinkinys

Vis dar yra teigiančių, kad epoksidas gali būti naudojamas vien dekoratyviniais tikslais ir yra netinkamas buityje.

Daugelis epoksidinių dervų turi specialius sertifikatus, kurie įrodo, kad medžiaga yra saugi kontaktuodama su maistu. Svarbu žinoti, kad sertifikatai reikalingi tik tam tikrose šalyse, todėl net jei Jūsų pasirinktas epoksidas tokio sertifikato neturi, dar nereiškia, kad jis nesaugus.

Sukietėjęs epoksidas yra neaktyvus ir idealiai tinka naudoti buityje. Epoksido padėklai ne tik papuoš bet kokio stiliaus virtuvę, bet ir pabrėš originalumą.

Epoksido padėklai ne tik atrodo itin originaliai, bet ir puikiai atlieka savo funkciją. Nemažiau svarbu tai, kad nenaudojami padėklai padėti ant stalo ar spintelės atrodo labai estetiškai ir gerokai praturtina interjerą.

Mitas Nr. 2: epoksidas yra nepatvarus

Kitas populiarus mitas yra susijęs su epoksido ilgaamžiškumu. Pavyzdžiui, sakoma, kad epoksidiniai padėklai yra kone vienkartiniai: esą vos tik ant jų bus padedamas karštas maistas, jie išsilydo. Iš tiesų, epoksidas po sukietėjimo jau nebekeičia savo formos. Jis atsparus cheminiams veiksniams, mechaniniam poveikiui ir net slėgiui.

Dažnai papildomi paviršiai būna padengti specialia danga, kuri apsaugo nuo įbrėžimų ir smulkių mechaninių pažeidimų.

Kitaip sakant, epoksidas savo savybėmis primena tankų plastiką, tik yra už jį tvirtesnis, tad gali tarnauti ne vienerius metus.

Mitas Nr. 3: epoksidą sunku derinti

Vienas populiariausių interjero sprendimų – epoksido raštą atkartoti mažose detalėse kiekviename kambaryje. Pavyzdžiui, jei svetainėje puikuojasi epoksidinis staliukas, prieškambaryje gali būti padėti epoksido padėklai, o virtuvėje stalviršio dalyje taip pat gali būti atkartotas tas pats arba panašus raštas.

Daugelis vis dar mano, kad epoksido gaminių spalvos yra labai ribotos: apsiriboja vos keliais atspalviais. Iš tiesų, galima rinktis iš visos paletės ir atrasti pačias tinkamiausias spalvų gamas Jūsų namams: galima išgauti net ir labai žaismingus derinius. Vis dėlto, epoksido gaminiai garsėja klasikine išvaizda – būtent ši savybė ir yra pati svarbiausia derinant skirtingus stilius.

Įdomu ir tai, kad net ir tas pats epoksido gaminys skirtingame interjere gali atrodyti vis kitaip – tai priklauso nuo apšvietimo, pabrėžiamų spalvų, papildomai derinamų detalių.

Mitas Nr. 4: epoksidinius gaminius sunku prižiūrėti

Turint namuose epoksidinių gaminių, anksčiau ar vėliau kyla klausimai dėl jų priežiūros. Tiesa ta, kad gaminius iš epoksido galima plauti ir su vandeniu, ir su valikliais. Nusausinti rekomenduojama su švelnia šluoste arba plikti išdžiūti natūraliai.

Svarbu ir tai, kad epoksidiniai gaminiai pasižymi aukštu atsparumu UV spinduliams – todėl jų spalva neišblunka ir jie gali stovėti bet kuriame namų kambaryje.

Nerekomenduojama epoksidinių gaminių kaitinti mikrobangų krosnelėje ir plauti indaplovėje. Be to, dėl lygaus it stiklas paviršiaus, gali susidaryti vakuumas tarp suglaustų paviršių, todėl laikant tokius gaminius vienas ant kito, rekomenduojama juos atskirti servetėlėmis.

Mitas Nr. 5: epoksido liejimas – atgyvena

Epoksido padėkliukai

Epoksido liejimo technika nuolatos tobulėja, tačiau išlaiko pagrindines savo savybes – originalumą, ilgalaikiškumą bei prabangos pojūtį. Kiekvienas gaminys yra autentiškas, sukurtas rankų darbo, todėl visiškai identiškų raštų atkartoti neįmanoma.

Epoksidu sukuriami klasikiniai raštai, kuriems modernumo lengva suteikti pasitelkiant neįprastas atspalvių kombinacijas. Tokius gaminius lengva derinti prie interjero, todėl jie niekuomet neišeina iš mados.

Epoksido staliukas ar padėkliukas gali tapti tikru namų akcentu – meno kūriniai kasdienybę nuspalvina daugybe spalvų.

Epoksidas atveria plačias galimybes fantazijai – sunku rasti du vienodus gaminius. Be to, jei prie jų prisiliečia meniškos rankos, būsite tikri, jog Jūsų namuose atsiras originali, akį traukianti interjero detalė.

Pasidalink straipsniu socialiniuose tinkluose!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top