Unikalios dovanos verslui: 5 idėjos, kuo nustebinti verslo partnerį, kolegą ar bosą

Verslo dovanos: skoningos dovanos verslo partneriams, kolegoms ar boso dienai

Verslo dovanos turi savus kriterijus: unikalumas, estetiškumas bei kokybė yra tie dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Pagal etiketą dovanos verslui negali būti per daug suasmenintos, tad įvairios kosmetikos priemonės, kvepalai ar skarelės yra laikomos netinkamomis. Vienintelė leistina asmeninė dovana – kaklaraištis, tačiau tai tikrai ne visada originalus ir tinkamas pasirinkimas, ieškantiems unikalios dovanos.

Unikalios dovanos ieškojimas boso dienai, verslo partneriams ar kolegoms gali tapti tikru galvos skausmu, ypač jei norima palikti teisingą ir kartu nepriekaištingą įspūdį.

Šiame straipsnyje verslo dovanų idėjos, skirtos maloniai nustebinti net ir pačius išrankiausius.

1. Verslo dovanos – rankų darbo dovanos. Didžiulis TAIP

Nėra nieko blogiau, nei verslo dovana, išrinkta artimiausiame prekybos centre – rizikuojate ne tik parodyti blogą skonį, bet ir tuo, jog Jūsų verslo partneris gaus dešimtis vienodų dovanų. Taip tikrai nepaliksite gero įspūdžio ir neišsiskirsite iš minios.

Rankų darbo dovanos vienas iš geriausių sprendimų: dviejų vienodų, net ir gamintų ta pačia technologija, rasti neįmanoma. Epoksidiniai gaminiai gali būti puiku pasirinkimu – jie pasižymi klasikine išvaizda, galima rinktis švelnias spalvų paletes. Be to, sukurti raštai atrodo itin unikaliai.

Funkcionalumas nemažiau svarbus, tad reikėtų vengti sunkiai pritaikomų suvenyrų, tokių kaip statulėlės ar dekoratyviniai puodeliai. Ieškant dovanos verslui, vienas pagrindinių klausimų turi būti: kaip dovana bus pritaikyta kasdienybėje? Visos dovanos, kurias galima panaudoti buityje, yra tinkamos verslui.

2. Unikalios verslo dovanos: ką rinktis vietoj saldumynų?

Yra nerašyta taisyklė, kad verslo dovanos turėtų likti biure. Populiariausios dovanos verslui dažniausiai būna valgomos: šokoladai, pyragai, saldainiai ar net vaisių asorti. Nevengiama dovanoti ir prabangių sūrių ar mėsos gaminių, alkoholinių gėrimų. Nors tokios dovanos tikrai lengvai “pritaikomos”, tačiau tikrai ne pačios originaliausios. Be to, etiketo žinovai įspėja, jog dovanoti maistą galima tik itin gerai pažįstamiems kolegoms.

Ieškant įsimintinos verslo dovanos, verta sekti naujausias namų interjero tendencijas. Viena populiariausių sezono naujienų – dekoratyviniai padėklai. Tai gali būti ir klasikinių, ir netaisyklingų geometrinių formų padėklai. Jie puikiai dera bet kokiame interjere ir gali tapti nuostabiu akcentu.

Nors sakoma, kad laikrodžių dovanoti nedera, etiketo žinovai paneigia šią nuostatą – sieniniai laikrodžiai gali tapti puikia verslo dovana. Patariama rinktis lengvai dekoruotus laikrodžius, puoštus abstrakčiais raštais. Svarbu rinktis ne per didelius ir, geriausia, klasikinius apvalius laikrodžius.

3. Verslo interjeras, įsimintinos simbolinės dovanos. Kada tinka namų interjero aksesuarai, o kada prašausite pro šalį? 

Unikalios dovanos verslui: 5 idėjos, kuo nustebinti verslo partnerį, kolegą ar bosą

Nors namų interjero aksesuarai ir neskamba kaip pati originaliausia dovana, tačiau tai gali būti puikus sprendimas, jei dėmesį atkreipsite į keletą svarbių detalių.

Pirmasis, kokio tipo biure yra įsikūręs verslo partneris: klasikiniame, moderniame ar, pavyzdžiui, futuristiniame. Serviravimo indai privalo atlikti ir dekoratyvinę funkciją, tad pritaikyti stilių – viena pagrindinių užduočių. Jei nesate tikri – verta rinktis klasikinius, neutralių atspalvių gaminius, kuriuos lengva pritaikyti.

Vis dėlto, pagrindinės 2023 metų tendencijos labai aiškios – spalvos ir žaismingumas atsiras kone kiekviename interjere. Tad spalvų nereikėtų vengti ir ieškant tinkamos unikalios dovanos.

Antrasis – ar serviravimo komplektui bus vietos. Jei Jūsų verslo partnerio biure nėra vietos, serviravimo komplektas tikrai nėra gera idėja.

Trečiasis – serviravimo komplektas turi būti originalus. Vienetiniai gaminiai yra pats tinkamiausias pasirinkimas. Nepamirškite, kad dekoratyvinė paskirtis yra viena svarbiausių!

Namų interjero aksesuarai

4. Išskirtinės dovanos ir individualumo paieškos

Originalios dovanos visuomet susijusios su išskirtiniu dėmesiu ir individualiu pritaikymu. Graviruoti gaminiai gali tapti puikia išeitimi. Tačiau reikia vengti savo verslo atributikos – ją dovanoti galima ir be progos.

Tiesa, išskirtinės dovanos būna tik tuomet, kai apgalvojamas ir pats dovanojimo procesas. Jei siekiate padaryti įspūdį, vien atiduoti dovaną nepakaks – reikia suasmeninti ir dovanojimą. Tam padės tinkami sveikinimo žodžiai, gėlių puokštė ar net animuotas pristatymas.

Tiesa, daugelis dovanų yra siunčiamos paštu: originaliausias tokios dovanos pristatymas lydimas individualiai rašytu laišku. Etiketo žinovai pataria siųsti ranka rašytus laiškus – jie visuomet palieka dėmesingumo įspūdį.

5. Verslo dovana – tikras meno kūrinys

Unikalios dovanos verslui: 5 idėjos, kuo nustebinti verslo partnerį, kolegą ar bosą

Tuomet reikia apgalvoti stilių ir technikas. Dažniausi pasirinkimai yra akriliniai arba aliejiniai paveikslai. Jie laikomi klasikiniais, todėl juos nesunku derinti bet kuriame interjere.

Verslo dovanai skirti paveikslai turėtų būti įrėminti: naudojami paprasti, per daug neišsiskiriantys rėmai. Be to, svarbu ir tai, kad pirmenybę reikėtų teikti mažesnių gabaritų paveikslams.

Dovanos verslui privalo būti estetiškos, tad vienas iš nuostabiausių pasirinkimų – tikri meno kūriniai. Pavyzdžiui, paveikslai. Originalūs menininkų paveikslai gali kainuoti dešimtis tūkstančių, tad renkant paveikslą verslo dovanai, visų pirma reikia apibrėžti biudžetą.

Unikalios dovanos

Sakoma, kad dovanos labai daug pasako apie patį dovanotoją – jomis galima parodyti vertybes, savo prioritetus. O kartais ir apsijuokti – kad taip nenutiktų, verta rinktis kokybiškas, ilgaamžes dovanas. Jos neturi būti brangios – svarbiau jų tvarumas ir unikalumas.

Pasidalink straipsniu socialiniuose tinkluose!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top