Svetainė interjeras 5 tendecijos 2023 metams

Svetainių interjeras: 5 tendencijos 2023 metams

Po pandemijos namų interjere atsirado daugybė naujų vėjų: pasikeitė erdvių išplanavimas, baldų funkcionalumas ir net spalvų paletės. 2023 – ųjų interjeras namams, o ypatingai svetainių interjeras, taps žaismingesnis, tačiau išlaikys aiškius estetikos ir modernumo kriterijus.

Norint neatsilikti nuo pagrindinių tendencijų, nereikia kardinaliai pakeisti viso interjero – kartais pakanka vos kelių detalių, kad namo ar buto interjeras taptų neatpažįstamas.

Svetainių interjeras: kas madingiausia 2023?

Madingiausias 2023 metų namų interjeras bus neatsiejamas nuo raudonos ir burgundiškos spalvų: jos pradės atsirasti įvairiose namų akcentuose, mažose detalėse bei tekstūrose.

Teigiama, kad skirtingų tonų aviečių rausvumo spalvos bus pačios populiariausios sienų dekore. Tai itin svarbu kalbant apie svetainės interjerą, nes, pavyzdžiui, virtuvėse vis dar dominuos monochroniškos baltos spalvos. Tad svetainės interjeras yra ta dalis, kurioje pokyčių bus daugiausia.

Didelis dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, tad spalvų paletėje taip pat dominuos ir žemiškos spalvos: šiltos, prislopintos, augalinės spalvos bus populiarumo viršūnėje. Žinoma, smėliniai atspalviai taip pat nesitraukia iš pagrindinių pasirinkimų.

Baldams ir tekstilei 2023 metais bus naudojamos vilna, medvilnė, bambukas ir visiška sezono naujiena – kamštinė medžiaga. Rekomenduojama skirtingas medžiagas derinti tarpusavyje, nebijoti eksperimentuoti. Jei nedrąsu, siūloma pagrindiniu akcentu palikti jau ne vienerius metus populiarią natūralią medieną, o šalia jos derinti ką nors neįprasto.

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 1 – suapvalintos formos

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 1 - suapvalintos formos

Šiais metais madinga viskas, kas neturi aštrių kampų: apvalios pagalvėlės, padėklai, kilimai, dekoratyviniai dubenys. Interjero specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į kavos stalelius – svetainių interjeras gali pasikeisti neatpažįstamai, jei senąjį stalelį pakeisite nauju, apvalios formos.

Pats populiariausias sprendimas – originalūs vienetiniai staleliai, puošti autentiškais raštais. Toks kavos stalelis taps pagrindiniu svetainės akcentu. Be to, verta paieškoti ir derančių detalių.

Jei norisi kažko “mažiau”, verta paieškoti nedidelių, bet puošnių namų aksesuarų – pavyzdžiui, įspūdingų padėklų. Jie ne tik atrodys itin elegantiškai, bet ir pasitarnaus kaip serviravimo indai.

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 2- arkinių nišų sugrįžimas

Arkinės nišos buvo nepelnytai pamirštos, tačiau šiandien jos vėl sugrįžta! Architektūrinės formos 2023 – aisiais bus gerokai švelnesnės, būtent tam pasitelkiamos skirtingos arkos. Naujo namo interjeras taip pat žavės suapvalintomis formomis. Įdomu tai, kad net ir itin moderniuose namuose arkos dera idealiai: tereikia pasirinkti tinkamą apšvietimą ir spalvų paletę.

Garsiausi interjero dizaineriai pataria – jei nenorite keisti kambario kardinaliai, užteks įsirengti arkinę nišą, kuri ne tik bus funkcionali daiktams susidėti, bet ir sukurs tarsi atskirą erdvę, kuri atrodys estetiškai.

Vienas svarbiausių patarimų – neapsikrauti nereikalingais daiktais. Verčiau rinktis originalias ir kokybiškas namų detales, kurias nesunku pritaikyti buityje. Pavyzdžiui, žaismingus žvakių padėkliukus, vaisių dubenis.

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 3 – tvarumo idėja interjere

Nėra abejonės, kad tvarumo idėjos tampa aktualios visose gyvenimo srityse. Namų interjeras jokia išimtis – rekomenduojama naujų namų akcentų paieškoti sendaikčių ar dėvėtų parduotuvių lentynose. Namų interjerą galima lengvai praskaidrinti tekstilės gaminiais, nedidelėmis žvakidėmis ar serviravimo komplektais.

Vis dėlto, jei norisi namuose turėti naują, originalų daiktą, dėmesį reikėtų atkreipti į rankų darbo kūrinius. Taip pat pasidomėti iš kokių medžiagų jie pagaminti. Atsiminkite – verčiau turėti vieną ilgaamžį meno kūrinį nei dešimt nekokybiškų aksesuarų.

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 4 – minimalistinis interjeras tampa žaismingesnis

Minimalistinis interjeras – populiariausias pasirinkimas šiuolaikiniuose namuose. Tačiau sukurti jį patrauklų ir nenuobodų kartais tampa tikru iššūkiu: minimalistiniame interjere naudojama nedaug estetinių elementų ir kone visi jie būna funkcionalūs, tad vietos interpretacijoms lieka nedaug.

Minimalistinis interjeras dažniausiai kuriamas renkantis vos kelias spalvas: pavyzdžiui, balta, pilka ir juoda. Vis dėlto, 2023 metais rekomenduojama eksperimentuoti ir spalvomis, ir tekstūromis. Puiku akcentu gali tapti neįprastas padėklas, originalus klasikinio kavos stalelio raštas ar paveikslas.

Būtent paveikslams reikėtų skirti papildomo dėmesio – rekomenduojama rinktis didelio formato, ryškius paveikslus, kurie pagyvintų ir papuoštų visą kambarį.

Namų ir svetainių interjeras 2023. Tendencija nr. 5 – kuo funkcionalesnės detalės, tuo geriau!

Namų ir svetainių  interjeras 2023. Tendencija nr. 5 - kuo funkcionalesnės detalės, tuo geriau!

Ir klasikinis svetainės interjeras, ir modernusis 2023 – aisiais turės šį tą bendro: abiejuose vis svarbesnis taps funkcionalumas. Pandemijos metu daugelio iš mūsų namų erdvės tapo ne tik poilsio, bet ir darbo vieta, todėl kiekvienas namuose esantis daiktas turi būti gerai apgalvotas.

Pavyzdžiui, jei spintelę norisi papuošti kokiu nors originaliu aksesuaru, jis turi turėti paskirtį: vietoj įprasto padėklo, galima rinktis torto padėklą, pagamintą iš natūralių medžiagų.

Sieniniai laikrodžiai taip pat sugrįžta į pagrindines interjero tendencijas – garsiausi dizaino namai siūlo pasirinkti klasikinio tipo laikrodžius, dekoruotus abstrakčiais raštais.

Labai svarbu tai, kad ir mažos svetainės interjeras taip pat gali atrodyti erdvus, jei nebus apkrautas. Rekomenduojama naudoti kuo daugiau natūralios šviesos, todėl papildomi šviestuvai tampa nereikalingi – verčiau kaip papildomą šviesos šaltinį naudoti žvakes.

Visgi, bene svarbiausia tendencija 2023 metais – žaismingas interjeras, kartais net vadinamas dopamininiu dekoravimu. Ką tai reiškia? Tai gali būti nauja sienų spalva, paveikslas ar padėklas – viskas, kas pradžiugina namų šeimininkus ir priverčia nors šiek tiek pakelti sau nuotaiką.

Pasidalink straipsniu socialiniuose tinkluose!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top