Interjero stiliai ir namų interjero detalės, atspindinčios pasirinktą stilių

Interjero stiliai ir namų interjero detalės, atspindinčios pasirinktą stilių

Net ir idealiai suderintuose namuose kartais norisi naujovių, tad skirtingas namų dekoravimas, kuris priklauso, pavyzdžiui, nuo sezono, visuomet atrodys patraukliai ir jaukiai. Tačiau pagrindinės taisyklės galioja visuomet: atsitiktinai parinktos namų interjero detalės atrodo pigiai ir gali sugriauti bendrą kambario vaizdą. Pirmenybę reiktų teikti kokybei ir ilgaamžiškumui.

Namų interjero stiliai geriausiai atsiskleidžia per detales, todėl būtent joms ir reiktų skirti didžiausią dėmesį. Suderinti visus namų kambarius gali būti sudėtinga, tačiau tam idealiai tinka stilingos interjero detalės.

Interjero stiliai: kaip juos palaikyti visuose namų kambariuose?

Išsirinkti tinkamiausią namų stilių nėra lengva. Reikia ne tik apgalvoti visas namų erdves, bet ir suderinti jas tarpusavyje. Specialistai rekomenduoja – bendram vaizdui gauti, laikykitės vieningos spalvinės ir stilistinės gamos.

Interjero detalės apima viską – durų rankenas, jungiklius, paveikslus, serviravimo indus, rankšluosčius ar vazas. Pagrindinėmis interjero detalėmis vadinami tekstilės gaminiai, indai bei kavos staleliai. Papildomais – žvakidės, padėklai ir kiti mažesni akcentai.

Būtent tai ir sukuria namų jaukumą ir išskirtinumą. Norint būti unikaliais, verta paieškoti autentiškų, rankų darbo gaminių, kurie bus tarsi įsilietų į bendrą namų erdvę.

Vis daugiau dėmesio skiriama ir natūralioms medžiagoms: madingiausia tai, kas tvaru, ekologiška bei ilgaamžiška.

Vis dėlto, specialistai pataria – namų dekoravimas prasideda nuo vizijos: ieškodami detalių atsispirkite nuo neapgalvotų pirkinių ir rinkitės tai, ką naudosite dešimtmečius.

Modernus interjero stilius: centre šviesa ir aiškios linijos

Modernus interjero stilius: centre šviesa ir aiškios linijos

Modernus interjero stilius neatsiejamas nuo erdvės ir aiškių linijų. Vyrauja paprasta, šviesi, pastelinių spalvų paletė, tačiau išskiriamas vienas dominuojantis atspalvis, pagal jį kuriamas ir bendras interjeras.

Nors apskritai tokio stiliaus namuose nėra daug detalių, tačiau renkantis aksesuarus galima drąsiai žaisti su ryškiomis spalvomis ir tekstūromis. Erdvę pabrėžia geometriniai raštai, kilimai ir tekstilė. Moderniame interjere gausu stiklo ir lygių paviršių, todėl ir namų aksesuarai turėtų būti paprasti, elegantiški ir kokybiški. 

Interjerui pagyvinti puikiai tinka originalūs paveikslai. Specialistai rekomenduoja pirmenybę teikti akriliniams paveikslams, kuriuose pavaizduotos geometrinės formos ar abstrakčios linijos. Reikėtų vengti medinių, raižytų rėmų, geriau rinktis metalinius, nekrintančius į akis.

Modernus stilius dažnai maišomas su industriniu, kuriame yra gausu neoninių šviesų, betoninių paviršių, plakatų. Moderniame interjere viso to nerasite – jis gerokai švaresnis ir elegantiškesnis.

Minimalistinis interjeras: raktas slypi paprastume

Minimalistinio stiliaus namuose siekiama sukurti maksimalų paprastumą ir funkcionalumą. Bene visi prietaisai montuojami už fasadų, kad būtų išgautas kuo švaresnis vaizdas. Baldai, tekstilė ir dekoras taip pat privalo būti kuo paprastesni.

Tai galioja ir namų aksesuarams – jie turi tarsi susilieti su bendru interjeru. Būtent todėl verta rinktis panašios spalvinės gamos interjero detales, kurios turėtų aiškią paskirtį. Funkcionalumas turėtų būti kertinė sąvoka.

Kalbant apie spalvas, verta žinoti, kad minimalistiniame interjere spalvinė gama dažniausiai sudaroma vos iš kelių spalvų, o varijuojama su jų atspalviais – tad ieškant, kaip papuošti namus, reikėtų nenutolti nuo pagrindinių spalvų.

Vienintelė išimtis – sienų dekoras. Galima pasirinkti unikalų sienų dekorą, kuris žavės neįprasta tekstūra ir pagyvins bendrą kambario vaizdą. Kitas populiarus sprendimas – originalūs paveikslai. Jiems galioja pagrindinė taisyklė: autentiškumas.

Minimalistiniame interjere puikiai dera aliejiniai paveikslai, kuriuose vaizduojami gamtos peizažai ar švelniomis spalvomis tapyti abstraktūs piešiniai. Paveikslo rėmas taip pat turėtų būti kuo paprastesnis ir derantis prie interjero.

Klasikinis interjero stilius: detalės, detalės ir dar kartą detalės

Klasikinis interjero stilius žavi subtilia prabanga. Kitaip nei moderniame ir minimalistiniame interjere, klasikiniame yra daugiau vietos fantazijai – čia nebijoma naudoti spalvų, formų ir tekstūrų, nereikia papildomai slėpti prietaisų po korpusais, o namų interjero detalės gali būti aiškiai matomos.

Klasikinis interjero stilius: detalės, detalės ir dar kartą detalės

Vis dėlto, klasikinis interjero stilius neturi būti perkrautas: verčiau rinktis mažiau detalių, bet užtikrinti, kad jos būtų kuo kokybiškesnės. Klasikiniame interjere puikiai dera išraiškingi namų aksesuarai: tai gali būti akį traukiantys padėklai, serviravimo komplektai ar įspūdingi kavos staleliai.

Epoksidiniai gaminiai klasikiniame interjere dera idealiai, todėl ieškant kaip paprastai pagyvinti namus – jie tampa puikiu sprendimu. Kartais pakanka pakeisti vos vieną paviršių ir namai taps neatpažįstami.

Rekomenduojama 2023 – ųjų sezonui pasirinkti ryškesnius aksesuarus, kurie neturi aštrių kampų: suapvalinti padėklų komplektai tiks bet kuriame interjere. Viena iš svarbiausių tendencijų – skirtingo dydžio, vienodo stiliaus dekoro detalės.

Visiškai nesvarbu, koks stilius karaliauja Jūsų namuose – kokybiškos ir išskirtinio stiliaus interjero detalės tiesiog būtinos, jei norite, jog namai taptų stilingi ir nenuobodūs. Verta atsiminti, kad daiktai mėgsta “migruoti” po namus, todėl Jūs turite būti įsitikinę, jog jie puikiai atrodys bet kuriame kambaryje.

Be to, interjero detalės gali tapti puikia dovana ir artimiesiems, ir verslo kolegoms. Gal pats laikas juos nustebinti?

Pasidalink straipsniu socialiniuose tinkluose!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top